Afirmacje to potężne narzędzia do zmiany sposobu, w jaki myślisz o sobie i otaczającym Cię świecie.

Afirmacje - pozytywne stwierdzenia dla poprawy samooceny

Czym są afirmacje i jak mogą Ci pomóc

Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które powtarzasz sobie, aby poprawić swoje nastawienie do życia, swoje myśli i uczucia na określony temat. Afirmacje można powtarzać na głos, w głowie lub spisywać.

Afirmacje to także potężne narzędzia do zmiany sposobu, w jaki myślisz o sobie i otaczającym Cię świecie. Mogą pomóc pozbyć się negatywnych myśli, wprowadzić zmiany w stylu życia i poprawić samoocenę.

Jak tworzyć afirmacje, które działają dla Ciebie?

Afirmacje są formą rozmowy z samym sobą, w którą angażujemy się, aby wzmocnić nasze przekonania i osądy. Im więcej razy coś powiemy, tym bardziej w to uwierzymy. W internecie dostępnych jest wiele afirmacji, ale zawsze możesz stworzyć własne. Liczy się, aby działały dla ciebie, były spójne z tobą. Możesz używać słów, które są dla ciebie potężne lub słów, które mają dla ciebie głębokie znaczenie.

Możesz też stosować afirmacje zawarte na kalendarzu, zegarze lub przedmiotach codziennego użytku, np. na breloku do kluczy, aby mieć zawsze kontakt z pozytywnymi stwierdzeniami.

Jakie są przykłady afirmacji?

Afirmacje to pozytywne stwierdzenia o sobie. Te stwierdzenia prowadzą do widzenia siebie jako lepszą osobę.

Istnieje wiele rodzajów afirmacji, które możemy wykorzystać w naszym życiu. Może to być:

  • Pozytywny dialog z samym sobą. Najczęstszy rodzaj afirmacji, kiedy postrzegamy siebie jako silną i pewną siebie osobę i mówimy takie rzeczy jak „Jestem wartościową kobietą / wartościowym mężczyzną” i „Każdego dnia jestem silniejsza / silniejszy”.
  • Wizualizacja. Tworzymy w umyśle obrazy, które pomagają nam czuć się dobrze ze sobą, na przykład wyobrażając sobie, jak by to było, gdyby ktoś powiedział o nas coś miłego lub wyobrażając sobie, jak odnieślibyśmy sukces.

Zostaw komentarz